Nieuws / Acta vertrekt uit Den Haag

RSS feed

 Decaan Wouter Beertsen van de Faculteit der Tandheelkunde (Acta) heeft afgelopen week zijn voorlopige besluit aangekondigd om de nevenvestiging van Acta in Den Haag per 1 august 2008 op te heffen.

In een eerder gesprek met Folia meldde Beertsen nog dat de buitenlocaties van Acta in Almere, Hoorn en Den Haag intact zouden moeten blijven ‘vanwege de werving van voldoende patiënten’. In de hoofdvestiging van Acta in Slotervaart is onvoldoende praktijkruimte aanwezig om studenten praktische tandartsvaardigheden (de zogenoemde OWP) aan te leren. In Amsterdam zijn daarnaast onvoldoende patiënten beschikbaar, waardoor Acta de afgelopen jaren noodgedwongen vestigingen opende in andere steden.
Acta kampt echter met financiële problemen en moet in de kosten snijden. Daarbij is ook gekeken naar de buitenlocaties waarbij is gebleken dat de locatie aan het Rijswijkseplein in Den Haag naar verhouding te klein en daardoor te duur is: een praktijkunit in Den Haag kost Acta jaarlijks 68.000 euro. Ter vergelijking: een unit in Almere kost 38.000 euro. Acta moet inmiddels elk dubbeltje omdraaien om de exploitatie sluitend te krijgen, onder meer omdat er veel geld opzij gelegd moet worden om de nieuwbouw te realiseren die momenteel verrijst op het terrein van de VU.
Wat de gevolgen van de sluiting voor studenten zullen zijn, is nog niet bekend. Naar verwachting zal de sluiting vooral vierdejaarsstudenten treffen. Die kunnen komend kalenderjaar hun OWP nog in Den Haag afmaken, maar daarna moeten ze naar een andere locatie. Het voorlopige besluit van de decaan zal deze week door de Raad van Toezicht van Acta worden beoordeeld. Die zal het besluit vermoedelijk goedkeuren. (DW)

Ingedeeld in: Nieuws, Bestuur, ACTA,
Geplaatst op 10-12-2007 00:00

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Stelling Karel van der Toorn is voor vier jaar herbenoemd als voorzitter van het College van Bestuur. Goed?
Nee, het voorzitterschap moet elke vier jaar wisselen van persoon. Zo blijft hij of zij bij de les.
Ja. Van der Toorn heeft het de afgelopen vier jaar goed gedaan, dus alle reden voor een herbenoeming.
Nee, want ik ben tegen benoemingen van bestuurders. Zij moeten worden gekozen door studenten en medewerkers
Nee, want Van der Toorn is een naar binnen gerichte bestuurder die de UvA onvoldoende op de kaart zet.
laatste filmpjes
Afscheid van RoeterseilandAfscheid van Roeterseiland
Laatste loodjes voor de vakantieLaatste loodjes voor de vakantie
Bekijk de weeklog studenten aanbiedingen laatste reacties
Paul Walrecht, Enschede | 23:37 | 28 juli
De Levende Deeltjes Atoom Theorie brengt het biologisch onderzoek op atomaire schaal, op nanoschaal met de LDAT-wet : Cm x S = Cms = 18 x m(e) x s(e) = 2 x 10^-9 Kg x Hz. Onze ontwikkeling is bepaald!
Paul Walrecht, Enschede | 22:53 | 27 juli
Europa, 26 lidstaten, 26 culturen, veiligheid, preventie, terror, angstaanjagen, angst=slechte raadgever, vrijheid=niet keuzevrijheid, maar strijd tegen tirannie en agressie, proficiat met benoeming!!
Paul Walrecht, Enschede | 22:01 | 26 juli
Hersencellen ontwikkelen zich electrisch van (-), naar (~), naar (+). schizofreen koppelt van (~) naar (~). Zoek de Schwanncellen in de periferie, LC-kringen op micronschaal. square w.LC=1 resoneer nu
Liesbeth | 21:19 | 17 juli
Inderdaad is mijn 8 weken oude zoontje ook besmet met dit parecho virus wat heeft geleid tot een hersenvliesontsteking. Het Meander ZH in Amersfoort heeft dit virus inderdaad ontdekt.
Paul Walrecht, Enschede | 14:03 | 16 juli
Beste Mensen, onderzoek aan de man brengen geldt slechts voor geacredeerde onderzoekers. Ben je dat niet, ook al kun je de natuurkunde vereenvoudigen, als Twente BTW, 3,5 jaar, dan luistert men niet
Alex | 18:02 | 10 juli
Zie http://www.onzetaal.nl/advies/pool.php, en mijn reactie ging ook over de ontbrekende koppelstreepjes (Engelse ziekte) en de onterechte hoofdletter.
Erik Plass | 12:31 | 7 juli
Beste, In \"Nieuws / In memoriam: Ton Honig\" wordt gesproken over een interview met Ton Honig in Folia in 2002. Is het misschien mogelijk dit interview te lezen? Mvg, Erik Plass
karel wit | 22:00 | 29 juni
alles beter dan het huidige bestuur
john | 10:11 | 29 juni
doe dood maar even veranderen in overleden, het is geen huisdier
Marina Selle | 09:59 | 29 juni
Wat een belachelijke opmerking, Maarten. Ga je schamen.