
Groningse studenten bezetten het bestuursgebouw van de RUG. Foto: Klaas Zwaneveld.
>Studenten van de Rijksuniversiteit Groningen bezetten vanochtend het bestuursgebouw van de universiteit om invoering van het bindend studieadvies tegen te houden.
> Vanmiddag bereikten ze een akkoord met het universiteistbestuur.
UPDATE: Er is een compromis bereikt tussen de bezetters van het bestuursgebouw van de Groningse universiteit en het College van Bestuur van de universiteit ten aanzien van de invoering van het bindend studieadvies (bsa). Het bsa is niet van tafel, maar er wordt opnieuw onderhandeld over de manier waarop het wordt ingevoerd.
Vanochtend bezetten boze studenten van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) – enkelen verkleed als Sinterklaas en Zwarte Piet – het bestuursgebouw van de universiteit aan de Oude Boteringestraat. Ze waren zeer ontevreden over de gang van zaken rond de inspraak van studenten aan de RUG. Ze wilden (en kregen) een gesprek met collegevoorzitter Sibrand Poppema. Die wil komend studiejaar het bsa invoeren, waar de studenten niets in zien. Door die invoering moeten studenten aan de RUG in hun eerste jaar veertig van de zestig studiepunten halen en hun propedeuse moet binnen twee jaar zijn afgerond. Zo niet, dan moeten ze vertrekken. Bij een aantal andere universiteiten bestaat dit soort regelingen al langer. De studenten vinden dat er afbreuk is gedaan aan het Groningse harmoniemodel waarin studenten, docenten en bestuurders gezamenlijk besluiten nemen in de Universiteitsraad. Begin deze maand stemde een meerderheid van die raad voor de maatregel. De steun van de kleine studentenpartij Lijst Calimero gaf daarin de doorslag, tot woede van de twee andere studentenpartijen, de Studenten Organisatie Groningen (SOG) en de Groninger Studentenbond (GSb). Zij zien de discussie rond het bsa als ‘een symptoom van een veel groter probleem’. ‘Het bsa is ons opgelegd zonder dat we ook maar de kans hebben gekregen om er inhoudelijk over te spreken,’ klaagt GSb-voorzitter Wiebe Geert de Groot. Naast het terugdraaien van het bsa willen de studenten samen met de RUG optrekken tegen Den Haag om er zo voor te zorgen dat er weer geïnvesteerd wordt in het hoger onderwijs.
Vanmiddag gaven de bezetters nog een verklaring uit, waarin ze Poppema opriepen het voorbeeld van Karel van der Toorn, collegevoorzitter van de UvA, te volgen. 'De bsa discussie is slechts het topje van de ijsberg. De problemen aan de RUG komen voort uit diepere problemen in het Nederlands onderwijsbeleid. [... ] In plaats van naar beneden te schoppen, naar studenten en docenten, zou het College van Bestuur omhoog moeten schoppen naar de mensen die dit vernietigende beleid maken.' (HOP/DW)
Ingedeeld in: landelijk, Studenten,
Geplaatst op 26-11-2009 19:34
Gerelateerde artikelen

















Karel van der Toorn is voor vier jaar herbenoemd als voorzitter van het College van Bestuur. Goed?

