Nieuws / 'Hoger beroep slechts pro forma'

RSS feed

De te slopen rijksmonumenten op het BG-terrein. Foto: Arjun Roodink.

>Vermoeden dat stadsdeelbestuur het hoger beroep in kwestie BG-bibliotheek binnenkort gewoon weer intrekt.
>Stadsdeelbestuurder Boudewijn Oranje: ‘Als de stadsdeelraad in meerderheid tegen het beroep is, ligt het in de rede dit weer in te trekken.’


‘Als ik kijk naar hoe de meningen in de stadsdeelraad liggen, dan verwacht ik dat het dagelijks bestuur van het Stadsdeel Centrum het hoger beroep in de kwestie rond de BG-bibliotheek weer zal intrekken.’ Dit zegt Joop Lahaise, woordvoerder van de PvdA-fractie in de stadsdeelraad van het Stadsdeel Centrum. Het dagelijks bestuur van het stadsdeel maakte afgelopen week bekend, evenals de UvA, in hoger beroep te gaan bij de Raad van State tegen de beslissing van de rechter om sloop van de rijksmonumenten op het BG-terrein te verbieden.
De monumentale panden waarom het gaat, het Studentencentrum (Stuc) en een deel van het voormalige Zusterhuis, zijn in bezit van de UvA, maar die wil de monumenten slopen en ter plekke een nieuwe bibliotheek geesteswetenschappen realiseren. De universiteit vroeg de sloopvergunning aan, het stadsdeel verstrekte die. Dit tot groot ongenoegen van buurtbewoners en een aantal cultuurhistorische verenigingen. Zij stapten gezamenlijk naar de rechter en kregen gelijk.

De UvA en het stadsdeel pikten dit niet en tekenden beroep aan. Wat de UvA betreft is dit hoger beroep definitief, maar Lahaise denkt dat het stadsdeel ‘slechts pro forma’ beroep heeft aangetekend.

‘Het stadsdeelbestuur moet wel beroep aantekenen omdat anders de termijn vervalt waarbinnen dit moet gebeuren. De stadsdeelraad heeft er pas op 10 mei een beraadslaging over en ik verwacht dat een meerderheid van de raad dan tegen het instellen van het hoger beroep is. Het stadsdeelbestuur zal zich dan gedwongen zien het beroep in te trekken.’

‘Dat klopt,’ zegt verantwoordelijk stadsdeelbestuurder Boudewijn Oranje. ‘Als de stadsdeelraad volgende week in meerderheid tegen het hoger beroep blijkt te zijn, ligt het in de rede dit beroep weer in te trekken.’ (DW)

Ingedeeld in: Bestuur, College van Bestuur, FGw, Gemeentepolitiek, UvA-bouwprojecten, Amsterdam, UvA Vastgoed,
Geplaatst op 03-05-2011 00:14

Gerelateerde artikelen

Reageer

Naam
Email
Reactie
Vul de code hiernaast in (tegen spambots):

Reacties van lezers

Een boze medewerker
03-05-2011 12:52:35
Let op mensen: die bibliotheek komt er nooit!! En terecht!
Hendrik
03-05-2011 15:46:33
@boze medewerker. Laat de UvA gewoon helemaal vertrekken van het BG-terrein en de boel verkopen aan de gemeente. Dan zijn we van al het gelazer af. Jezus, wat een geteisem zit er in het Maagdenhuis.

Stelling Collegevoorzitter Karel van der Toorn is opeens opgestapt. Wie moet hem opvolgen?
Oud-staatssecretaris van VWS en tegenwoordig rector van de HvA Jet Bussemaker
Oud-minister van Binnenlandse Zaken en momenteel voorzitter van de HBO-raad Guusje ter Horst
Oud-burgemeester en tegenwoordig fractieleider van de PvdA Job Cohen
De huidige waarnemend CvB-voorzitter Paul Doop
laatste filmpjes
Opening Collegejaar 2011/2012Opening Collegejaar 2011/2012
Debat Amsterdam ArenADebat Amsterdam ArenA
studenten aanbiedingen laatste reacties
Carolien Klijs | 13:52 | 3 april
1. Youssou N’Dour 2. Les Gangsters d'Amour 3. Cooking Islands
sjakie | 11:06 | 31 maart
Deze Ernst van de Wetering is een echte Rembrandtbabbelaar zijn praatje en 5 cent is precies een stuiver!
Olav | 11:44 | 9 februari
ASVA-figuren werken voor een hongerloontje en zelfs dan komen ze jn hun vrije tijd nog op voor de belangen van studenten. Hoeveel % vd begroting is 165k? Hoeveel denk je dat een cvb-lid krijgt?
Olav | 11:44 | 9 februari
ASVA-figuren werken voor een hongerloontje en zelfs dan komen ze jn hun vrije tijd nog op voor de belangen van studenten. Hoeveel % vd begroting is 165k? Hoeveel denk je dat een cvb-lid krijgt?
pierre bosems | 14:11 | 2 jan
hoe vaak is er een vlooien markt /rommelmarkt op het waterloo plein heel het jaar door????dank je wel voor de moeite p/b geldrop
Roderick van Bekhoven | 12:56 | 25 december
Goededag, ik wil graag woonruimte huren in dit complex, graag uw reactie, ivbj@telenet.be
Kawtar | 23:50 | 10 september
Dat laatste geef ik hem groot gelijk. maar de rest vond ik echt onzin. zó negatief! Niet alle studenten zitten in de schoolbanken omdat het MOET en zeker niet op hogescholen en universiteiten!
Rob | 00:46 | 15 juli
Arjan Brogt zit nu ook in de mensenhandel en is een fraudeur. Voor meer info kan je deze Twitter pagina volgen https://twitter.com/WhoisArjanBrogt
pieter houmes | 20:54 | 14 juni
hallo met Pieter ik weet voor jullie een leuke manege in zeeland waar jullie met een groep studenten leuk kunnen paardrijden ook strandritten kijk maar eens op ponyhof nooyen.nl ook volwassen ruiters
bas annink | 13:11 | 30 mei
1.European Alternative Music Event 2. 46 3.Henegouwen