De UvA gaat aangifte doen bij de politie vanwege bedreigende posters die dinsdagmiddag werden verspreid op Science Park en via Instagram. Daarop wordt elk lid van het College van Bestuur met naam en foto genoemd en beschuldigd van ‘medeplichtigheid aan genocide’. De UvA spreekt van een ‘nieuw dieptepunt’.
Op zowel fysieke posters op Science Park als op het Instagram-account van UvA Intifada werd er een flyer verspreid met foto’s van de drie leden van het College van Bestuur erop.
Boven de foto’s van Edith Hooge, Jan Lintsen en Peter-Paul Verbeek staat de tekst ‘Gezocht’ met daaronder de tekst, ‘wegens medeplichtigheid in genocide’. Ernaast staat een telefoonnummer en de tekst: ‘They are the face. The institution is a crime. During a genocide, they give our dimes.’
Op het Instagram-account UvA Intifada wordt bovendien verwezen naar het mailadres van de UvA-secretaris en wordt er opgeroepen een tekst te kopiëren, waarin de collegeleden worden beschuldigd van medeplichtigheid aan genocide.
‘Een nieuw dieptepunt,’ noemt een UvA-woordvoerder de actie. ‘We gaan zo snel mogelijk aangifte doen.’ Wie er achter het Instagram-account UvA Intifada zit, weet de woordvoerder niet. Zelf zegt het account een ‘door jongeren geleide studentengroep’ te zijn die ‘strijdt voor academische boycot en Palestijnse bevrijding aan de Universiteit van Amsterdam’.